Likya Yolu Ultra Maratonu hakkında duyuruyu okuduğumda sadece bir kaç tepe aşacağım, genellikle düz yollarda, sıcaklığın muhtemelen 30 derecenin altında seyrettiği bir yarış koşmayı hayal etmiştim. Şimdi bakıyorum da sadece yanılmakla kalmamışım; tamamen hayal görüyormuşum.

Eskiden vücudumun sınırlarını zorladığımı düşünürdüm ama bu yarışta daha ileri gidebildiğimi gördüm. Geriye dönüp baktığımda bu ultra maraton müthiş zor koşullarının yanında asla unutmayacağım muhteşem bir macera oldu. Yarış esnasındaki düşünce biçimimi değiştirdi ve beni daha alçak gönüllü biri yaptı. Likya Yolu, antik kalıntılarıyla birlikte hayatımda gördüğüm en güzel manzaralardan bazılarına sahip. Ayrıca bu yarışın en güzel tarafı 'çadır ailesi' diye sevgiyle andığım yeni bir aile edinmiş olmam. Onlarla önümüzdeki yıllarda birlikte yarışmayı iple çekiyorum.

Andrew Hedgman

Mükemmel bir organizasyon oldu. Büyük özveri ile çalışan kamp ve saha ekibinin yanında, temelleri çok sağlam olan arkadaşlık ortamı etkileyiciydi. Bu ortam ilk defa ultramaraton koşacak olmanın getirmiş olduğu handikapları olabildiğince azalttı. Her gün, ayrı bir şey kattı bana. Hem fiziksel hem de zihinsel olarak. Hani yarışın bir sloganı var, "Sınırlarınızla Tanışın!" diyor. Sanırım ben bunu yaptım...

HÜSEYİN KAYMAZ

"breath-taking landscape, wonderful people, perfect organization & a real challange for your body & mind."

Michele Ufer

The Lycian Wau Ultra is incredibly beautiful and atmospheric and extremely well organized and my experience of Turkey and its people was truly magnificent. I would recommend that anyone really keen to test themselves should give it a try!

Kim Van Kets

Incredible food, incredible scenery, incredible people, an incredibly good time in an epic landscape. I am going back every year!

Ted Mc Donald

Genel olarak LYUM'un harika olduğunu düşünüyorum. Ekip gerçekten organizasyonun hakkını verdi, herkes yardımcıydı, dost canlısı ve istekliydi, rakipler de iyi iş çıkardı. Herkes başarılı olmamızı istiyordu ve destek veriyordu. Bir aile olduğumuzu hissettim! Parkur da çok güzeldi! Koşunun tüm yorgunluğunu sildi.

James Winrow

Türkiye'de yapılan atletizm yarışmalarından -buna maraton dahil- çok farklı bir konsept. Sabır gerektiren bir yarışma. Tarihi dokusu ve yarış alanı mükemmel. Hiçbir eksiği yok, kaybolma derdi yok. Herkesin canla başla çalıştığını da eklemeliyim. Kamp tek kelimeyle süper. Yarışı bir bütün olarak değerlendirdiğimde eşi benzeri yok demekten başka söz bulamıyorum.

KEMAL ÖZDEMİR

Organizasyon mükemmel, görevli arkadaşlarımızın yaklaşımları çok nazik. Parkur kimi etaplarda zorlayıcı ve çok çok güzel. Uluslararası standartları çoktan yakalamış bir organizasyon. Kısaca, her yönüyle benzersiz bir deneyim.

BAKİYE DURAN

Sizler de geçmiş senelerdeki Likya Yolu Ultra Maratonu deneyiminizi bizimle paylaşın, burada yayınlayalım...
info@uzunetap.com

UZUNETAP EKİBİ